Prvé vyšetrenie

 

Ak Vás váš lekár posiela k nám po prvýkrát alebo ste už u nás boli , ale lekár Vás opäť posiela, potrebujete:

1. výmenný lístok od obvodného  alebo iného lekára, kde je jasne napísaná žiadosť o alergologické alebo   imunologické vyšetrenie   ( výnimkou je Covid epidémia, kedy nie je výmenný lístok nevyhnutný) 

2. objednať si termín u nás, cez Ečasenku prostredníctvom Dotazníka nového pacienta, kde je potrebné dobre popísať ťažkosti   ( je to preto, že termín kontroly ovplyvňuje závažnosť ťažkostí. Napr. mesačné   bábätko s podozrením na alergiu   na kravské mlieko a je závislé od mlieka, potrebuje termín rýchlo, nie až o 6   týždňov, ale napr. polinotik, ktorý má   lieky od obvodného lekára, každý rok má ťažkosti v určitom čase, môže   počkať na neskorší termín, lebo   diagnostika sa robí až po  sezóne )

3. priniesť vyplnený Dotazník k 1. vyšetreniu  a Kartu pacienta k 1. vyšetreniu , ktorý je na stiahnutie na hornej lište tejto stránky v sekcii                      " na   stiahnutie"

4. pre istotu 2 hodiny pred vyšetrením nejesť, piť iba čistú vodu alebo nesladený čaj.

5. 5 dní pred vyšetrením vynechať lieky : antihistaminiká, lieky na bolesť a zápal, antiastmatiká nepodať iba  ráno

6. dostaviť sa na vyšetrenie v určenom poradí. Aby sa zamedzilo kumulovaniu pacientov v čakárni, je možné si   objednať cez Ečasenku SMS informáciu , ktorá Vám oznámi, keď začneme vybavovať pacienta 2 čísla pred  Vami, čím máte do Vášho vyšetrenia asi 30 minút.